AVATUD E-N 8.30-18 R 8.30-17

Klapiajam ja plokikaaned

Nukkvõll

Miks: et viia mootoris toimuva ajastus kooskõlla sellele tehtud modifikatsioonidega, tehasekorras mootoril võimsuselisa 20-50 hj.

Nukkvõll on sisuliselt mootori aju, kuna juhib mootoris toimuva ajastust. Sobiva nukkvõlliga on võimalik tõsta ka muidu tehasekorras mootori võimsust, kuid tõelist efekti annab ta modifitseeritud mootori korral, kus nukkvõlli vahetamine peaaegu vältimatu on.

Valmistajad: Competition CamsCrane CamsCrowerLunatiIsky CamsEdelbrockErson Cams, Speed Pro, Blue Racer

Nookurid

Miks: parem töökindlus, reageerimine gaasile, lisavõimsus kuni 10 hj.

Nookurid muudavad tõukurvarraste liikumise klappide liikumiseks. Rullnookurid vähendavad tunduvalt hõõrdumist mootoris, on vastupidavad ja võimaldavad mootoril kergemini pöördesse minna. Nookurid võimaldavad suurendada ka klapitõusu, mis tihti tähendab veidi paremat pöördemomenti läbi kogu pööretevahemiku.

Valmistajad: Competition CamsCrane CamsCrowerLunatiIsky CamsErson Cams, Speed Pro, Blue Racer

Klapivedrud

Miks: klapid liiguvad vajalikul viisil ka järsema nukkvõlli ja kõrgete pöörete juures.

Forsseeritud mootor tähendab enamasti ka kõrgemaid pöördeid, mille juures võib tehases peale pandud nõrgem klapivedru klapi üle kontrolli kaotada ega pruugi seda enam küllalt kiiresti sulgeda ning kindlalt suletuna hoida, lisaks võib ülekoormatud vedru väga kurbade tagajärgedega puruneda. Lahenduseks jäigemad ja kvaliteetsemad klapivedrud.

Valmistajad: Competition CamsCrane CamsCrowerLunatiIsky CamsEdelbrockErson Cams, Speed Pro, Blue Racer

Plokikaaned

Miks: plokikaaned määravad mootori võimsuspotentsiaali, võimalik kaalusääst malmkaante asendamisel alumiiniumkaantega.

Plokikaaned peavad küttesegu võimalikult efektiivselt silindrisse saama ja heitegaasid sealt eemaldama. Plokikaante kanalite hingamisvõime otsustab, kas ehitatakse 200hj või 600 hj mootorit. Muid modifikatsioone tehes peab arvestama, milliste plokikaantega nad töötama hakkavad, et kaante kogu potentsiaal saaks ära kasutatud.

Valmistajad: World ProductsEdelbrockHolleyDartBrodix

Varuosapäring

ei tea
ei tea
Registreeri püsikliendiks soodustus 10% Liisi järelmaks